FroYo er helt ny og åbnede i februar i Odense C . De vil være det nye issted i Odense C, som serverer frozen yoghurt og softice.
Hos FroYo laver du din is helt selv og pynter den med netop den topping, som du ønsker.
Hos FroYo kan du nyde både FroYo (frozen yogurt) og den klassiske softice – to uimodståelige of iskolde fristelser, der passer perfekt til enhver lejlighed. FroYo's is er en frisk og let yoghurtis, som fås i flere smagsvarianter, bla. jordbær, naturel, lakrids, kaffe og chokolade samt mange andre. Det er en sundere og luftig nydelse, som du kan toppe med alt fra frisk frugt til chokoladesauce og sprøde toppings.
Er du mere til soft ice?
Foretrækker du den velkendte softice? Det kan FroYo også klare - og de serverer den cremet og lækker – klar til at blive toppet med Tivolidrys, chokoladesauce eller netop den topping, der er din favorit.
Uanset om du er til FroYo eller softice, lover de en sød og skøn oplevelse – kig forbi og forkæl dig selv.
Is til festen?
Skal du holde fødselsdag, konfirmation eller har en anden festlig lejlighed, hvor du skal bruge is, så er der mulighed for at få FroYo til din fest. Tjek det ud på hjemmesiden eller tag ned forbi og tag en snak med dem.