Søg
Menu
Spar 39 %
Pris
120 kr.
+ gebyr på 10 kr.
Normalpris
199 kr.
- du sparer 39 %

Udløber om 0 dage og 00:00:00

Odense
Det får duBeskrivelseBetingelser

Fredagstapas hos Mr. Torp

Mr. Torp frister igen på Deal.dk og er klar med mere af den velkendte hygge, der kendetegner caféen i Vintapperstrædet.

Det smalle brostensbelagte stræde i Vintapperstrædet kan noget ganske særligt med sin blanding af små butikker, caféer og restaurationer.

 

En af disse caféer er den hyggelige Mr. Torp, der igen kan glæde jer med fredagshygge i form af lækkert tapas.

 

Den hyggelige lille café er stedet at være, hvis du søger afslappet stemning, personlig servering og mad, der med al sin enkelthed forkæler dig og dine smagsløg. 


MtTorp_tekst

Du får:

  • Fredagstapas


DEALpris 120 kr. Normalpris 199 kr. Spar 39 % 


Tapas'en indeholder:

  • Grønne spanske oliven
  • Saltede mandler
  • 2 slags pesto
  • Hummus
  • Kyllingespyd med aioli
  • 5 slags ost med frugt
  • 3 slags charcuteri - f.eks. serrano, skinke, fennikelpølse, bresaola og pate
Værdibeviset kan indløses fredage kl. 18.00 - 20.00 fra den 12. september til og med den 12. december 2025.

Tilkøb:
Aftales og afregnes direkte med Mr. Torp:
Der er mulighed for at opgradere dit tapasbræt med flere lækre ting. Det varierer fredag til fredag. Forhør dig i restauranten
  • Rodfrugtchips med havsalt
  • Snackbræt med nødder, salami, oliven og chips

Mr. Torp i nye og større klæder

Bag navnet Mr. Torp gemmer sig Michael Torp, der har drevet sin hyggelige café i et af Odenses hyggeligste miljøer med stor passion og engagement i mange år. Michael Torp har en baggrund som slagter og har stået i lære som kok på Sortebro Kro.

Hans popularitet i Odenses centrum har gjort at han er vokset ud af sine eksisterende rammer og har længe været på udkig efter nye rammer, og den 30. maj 2025 kunne han rykke på den anden side af gaden i større lokaler, nemlig Vintapperstræde 16. 

Trods de større rammer vil du stadig være sikker på at føle dig hjemme og at få den allerbedste betjening. Det er nemlig vigtigt for ham at være nærværende og have tid til den enkelte gæst.

Betingelser:

  • Værdibeviset kan indløses fredage kl. 18.00 - 20.00 fra den 12. september 2025 til og med den 12. december.
  • Maks 2 værdibeviser pr. kunde.
  • Begrænset antal værdibeviser til salg.
  • Book bord senest dagen før på caféens hjemmeside - husk at skrive, at du har et værdibevis fra Deal.dk.
  • Der tages forbehold for travlhed i starten og i slutningen af perioden – så book gerne bord i god tid, da der er begrænset antal pladser i restauranten.
  • Dealen er ekskl. drikkevarer.
  • Værdibeviset gælder ikke til take-away.
  • Medbring dit værdibevis printet eller på mobil.
  • Deal.dk er kun formidler af dette tilbud.
213solgte