Udløber om 0 dage og 00:00:00
Forret
Hovedret
Dessert
Glæd dig til en 3-retters middag på Restaurant Mapak, der er perfekt afstemt til årstiden med masser af karakter og friske og lette smagssammensætninger. Middagen er mesterligt tilberedt af Mapaks dygtige kokke og serveres med det rette tilbehør i Mapaks fantastiske atmosfærefyldte restaurant.
Restauranten ligger Ved Stranden 9 - ikke langt fra Aalborg Havnefront. Ved roret står de kyndige kokke Kim Jeppesen, Mikkel Jensen og Mads Hyllested, og bag Mapak står Pulpo Brands, der også står bag Applaus, Nam, BonDjorno, Menendez, SMAEK og Dejavú.
Forret
Hovedret
Dessert
DEALpris 250 kr. Normalpris 375 kr. Spar 33 %
Restaurant Mapak er et spisested for den madglade gæst, der gerne vil nyde retter der er nutidige i både æstetik og smag.
Du kan roligt forvente en smags- og middagsoplevelse af de helt store, hvor både anretninger og service er i top. Du kan supplere din smagsoplevelse med Mapaks store udvalg af vin, øl, frugtsafter og sodavand.